poniedziałek, 16 maja 2011

Chcecie bajki? :)


Jestem oczarowana. Nawet nie wyobrażacie sobie na ile kiepskich książek dla dzieci trafiam, jak trudno jest wybrać coś wartościowego. Niestety najczęściej muszę przekopać się przez stos książek, które nawet nie powinny tak się nazywać. Prosta, obrzydliwa grafika, jedno zdanie lub dwa kiepsko zrymowane i "książka" gotowa. Tragedia. Ale wracając do tematu oczarowania. Poza "Roztrzepaną sprzątaczką" dostałyśmy też "Pchłę Szachrajkę". Po pierwsze WIELKIE BRAWA dla ilustratora Macieja Szymanowicza! Nie mogę się napatrzeć. To ilustracje nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych. Uwielbiam,uwielbiam,uwielbiam!

Drugie brawa dla wydawnictwa. Piękna seria, dopracowana w każdym szczególe. I uwaga- CENA! sprawdziłam na merlinie, 13.50zl! Książkę dostaniecie pewnie w każdej księgarni w okolicy 20 zł a to rozsądna kwota za taką książkę.

Mam recenzować Jana Brzechwę? Nie mam śmiałości :) Co tu z resztą recenzować? Dowcip, treść, przekaz. Śmiałyśmy się obie czytając tę książkę a tytułowa Pchła Szachrajka to taka babeczka, którą chciałabym kiedyś poznać :) Dla mnie już zawsze będzie wyglądać dokładnie tak jak przedstawił ją Pan Maciej.

Zbliża się Dzień Dziecka, mamy też okres Komunii...dlaczego by nie kupić książki z tej serii? Ja na pewno kupię :) Dla mojej maludy, dla siostrzeńca... to zdecydowanie lepszy prezent niż jakakolwiek zabawka.

8 komentarzy :

przyjemnostki pisze...

Droga Balianno ;)
Spędziłam dzisiaj trochę czasu u Ciebie i musze Ci powiedzieć, że to jeden z najbardziej ciekawych i oryginalnych blogów na temat książek (i nie tylko) jakie znam ( a odwiedzam ich sporo ). ;)
Wpadłaś na naprawdę świetny pomysł z videorecenzjami, a że masz warunki ( ciepły, radiowy głos i ładna z Ciebie dziewczyna ) to naprawdę to wygląda bardzo ciekawie i przyciaga uwagę wśród setek innych blogów.

Pooglądałam, posłuchałam, pozachwycałam się twoimi córeczkami i nie mogę wyjdź z podziwu - jak Ty to robisz ? Jesteś mamą ( praca na pełen etat ), studiujesz prawo i jeszcze znajdujesz czas na książki. Niesamowite.

Na pewno będę Cię regularnie odwiedzać.

Pozdrawiam cieplutko :)
Arsenka

Balianna pisze...

Arsenko, ach...jak mi się miło zrobiło :) Ostatnio wręcz odwrotnie zastanawiam się czy coś się nie popsuło przez te recenzje,choć sprawiają mi tak ogromną satysfakcję i zaspokajają mojego ukrytego ekshibicjonistę ;)

Dziękuję Tobie za tak budujące słowa!!

Piotr (zacofany.w.lekturze) pisze...

Czy można wiedzieć, kto to wydał? Dotąd widziałem tylko koszmarzydło z Sary i nawet dziecko do ręki nie chciało tego wziąć. A wczoraj byliśmy na cudnym przedstawieniu Pchły i warto byłoby utrwali znajomość:)

Balianna pisze...

Oczywiście (zapomniałam napisać- gapa!) Wydało wydawnictwo "Wilga" - to chyba najnowsze wydanie tej książki.

Piotr (zacofany.w.lekturze) pisze...

@Balianna: wielkie dzięki:) Będziemy prowadzić tę rozmowę w stereo:) Powtórzę, że "Pchła" w reż. Anny Seniuk jest cudna, i polecam, jeśli będzie okazja zobaczyć gdzieś spektakl:)

Balianna pisze...

;-) W stereo ;)
Chętnie zobaczę jak tylko będzie okazja!

Claudette pisze...

Jestem jak najbardziej za takimi książkami!

Stary, dobry Brzechwa.
Sama posiadam jego książki, jeszcze z mojego dzieciństwa.
I trzymam je wszystkie - oczywiście dla swoich potomków.

Szkoda, że w dzisiejszych czasach już mało kto docenia choćby "Koziołka Matołka, czy Baśnie Andersena.
Tym bardziej cieszę się, że są rodzice, którzy poszukują czegoś ciekawego i zarazem pouczającego :)

Pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

39 year-old VP Accounting Fonz Jesteco, hailing from Smith-Ennismore-Lakefield enjoys watching movies like Yumurta (Egg) and Coffee roasting. Took a trip to Rock Drawings in Valcamonica and drives a Mustang. sprobuj tutaj

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka