sobota, 27 listopada 2010

Pani Biała Glista takoż proszę won! - "Wszystko Czerwone"
Za mną kolejne spotkanie z Joanna Chmielewską i jej książką "Wszystko czerwone".
Jak możecie sie domyśleć z poprzedniej notki - śmiałam się często, głośno, nie zwracając uwagi na miejsce :)

Mamy tu Alicję,która mieszka w Danii, znajomych/przyjaciół,którzy zjawiają się u niej prawie jednocześnie i zbrodnię (a nawet kilka kolejnych prób zabójstwa). Kto to robi? Dlaczego? Kogo chce zabić? Czego szuka?
KSiążka byłaby średnia gdyby nie Pan Muldgaard i jego łamana polszczyzna (o czym w poprzednim wątku).
Jak zwykle przy tego typu lekkich książkach nie potrafię uzbierać odpowiedniej ilości słów bo czuję się nieco odmóżdżona :)

Napiszę może tak:
Świetna pozycja by poprawić sobie humor, lekka, posiadająca genialne dialogi i bardzo charakterne postacie.
Z minusów (ale to naprawdę subiektywne minusy wynikające z moich własnych ograniczeń) jak zwykle pod koniec się pogubiłam, zapomniałam już kto był kim i wszystko pomieszałam. Jakoś niespecjalnie interesowały mnie powody tych wszystkich zbrodni, czekałam tylko na kolejne dochodzenie duńskiego policjanta :) i pomimo,że to książka z zagadką najbardziej wciągnął mnie rozwój akcji a nie jej rozwiązanie.Właściwie nie wiem czy to wada, czy zaleta...

W każdym razie polecam ! Śmiech to zdrowie ;)

4 komentarze :

hiliko pisze...

Aż wstyd przyznać, ale nie czytałam jeszcze nic pióra Chmielewskiej, ale... to się zmieni! Może nie tak szybko, ale zmieni się na pewno. Czasem mam ochotę pośmiać się głośno do książki :)

kasia.eire pisze...

Azali były ich mrowie a mrowie? Pan Muldgard jest cudny. uwielbiam wszystko czerwone. A wiesz, że Kocie worki i Byczki w pomidorach, wraz z Wszystko czerwone, to swoista trylogia duńska chmielewskiej?

Anonimowy pisze...

O rany! Czy to znaczy, że perypetie bohaterów wiążą się z panem Muldgardem również w innych powieściach p. Chmielewskiej? Bo nie ukrywam, że pan Muldgard jest moim niekwestionowanym faworytem... :)

Wisata pisze...

Mogę tylko powiedzieć, dobrze!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka