środa, 4 maja 2011

Dwa świetne filmy

Prawo jazdy jest już moje. Rozbijam się więc po mieście starając nie rozjechać nikogo (dzisiaj było blisko...ech ci rowerzyści :P ) ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję na udoskonalenie moich umiejętności.

Ostatnio obejrzałam dwa filmy- "The Rite" (Rytual) oraz "Unthinkable" (Bez regul).


Zacznę może od "Rytuału". Kto gra? Anthony Hopkins i już samo to nazwisko powinno Wam nasunąć skojarzenie,że film jest świetny.
Film opowiada o mężczyźnie,który w ucieczce przed swoim zaplanowanym i ponurym życiem postanawia wstąpić do seminarium. Studiuje z bardzo dobrymi wynikami ale nadal wątpi, nie wie w co wierzy, nie wie czy złożyć śluby i zostać księdzem. Zostaje więc wysłany na kurs dla egzorcystów i tak poznaje jednego z najlepszych egzorcystów ( w tej roli Hopkins). To co zobaczy na dobre zweryfikuje jego poglądy i doprowadzi do.... A to już pozostanie tajemnicą. Koniecznie obejrzycie. Lubię taką tematykę, więc od początku bardzo mnie ten film zaciekawił i nie pozwolił od siebie oderwać. Gra wspomnianego już A.Hopkinsa to mistrzostwo , czemu dał wyraz ponownie w tym filmie.
Wczoraj (w przewie między książką prawniczą a książką prawniczą ;) ) obejrzałam jeden z nowszych filmów z Samuelem L. Jacksonem.
Mamy tu historię Amerykanina, który staje się terrorystą w imię Allaha. Nagrywa film, w którym zdradza,że rozstawił w trzech miastach Ameryki bomby nuklearne a sam po niedługim czasie oddaje się w ręce państwa. Samuel L. Jackson gra twardego i bezwzględnego negocjatora. Terrorysta, upatrując w zadawanych mu przez agentów cierpieniach wolę Boga,w żaden sposób nie chce ujawnić gdzie ukrył bomby a zegar tyka...
Od początku wbił mnie ten film w fotel a końcówka całkiem zaskoczyła. Wiem,że filmy o podobnej fabule powstawały nie raz ale ten wydaje mi się być wyjątkowy. Poszukajcie i obejrzycie koniecznie!!!

PS.
Mam sporo książek do zrezenzowania, ale od prawie 3 tygodni walczę z chorobą,którą przyniosla córka z przedszkola.Jak tylko mój glos się unormuje to nagram kolejne filmiki. Chyba, że wolicie pisane recenzje?

7 komentarzy :

kasandra_85 pisze...

Pierwszego filmu nie oglądałam, więc muszę nadrobić zaległości:). "Bez reguł" natomiast bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, choć przyznaję, że to kawał mocnego i szokującego kina. Pozdrawiam!!

niedopisanie pisze...

Ja akurat lubię recenzje pisane, ale to moja drobna słabość do literek :) Żadnego z filmów nie widziałam, ale przez założenie, że wszystko, w czym gra Hopkins jest dobre skusiłam się na "Wilkołaka" i dawno nie byłam tak rozczarowana. Jego rola znakomita, ale cały film - oj, słabiutki :) Choć może to ja miałam zbyt wysokie oczekiwania?

Balianna pisze...

Myślę,że na "Rytuale" nie powinnaś się zawieść.
Popiszę,ponagrywam, wymiennie w takim razie.

Claudette pisze...

"Rytuał" jest bardzo mocny i niezwykle sugestywny.
Mnie się niezwykle podobał.

Drugiego filmu nie miałam okazji zobaczyć, lecz muszę nadrobić :)

dm1994 pisze...

Ja nie widziałam żadnego z tych filmów,ale chętnie to nadrobię:]Ja uwielbiam twoje video recenzje ,więc czekam na filmiki :-)

Ps. Mam takie pytanko ,niedawno nawiązałam współpracę z Muzą i po jakimś czasie na maila przysłali mi listę nowości ,z których mozna było wybrać egzemplarze,które chce się dostać do recenzji ,oczywiście wybrałam kilka książeczek i napisałam zwrotnego maila no i od tej pory muza zamilkła ,a było to jakieś 2-3 tyg temu, czy zawsze tak to u nich wygląda?

Pozdrawiam

Balianna pisze...

MUZA faktycznie nie wysyła szybko. Czasem sobie musiałam sporo poczekać. Teraz właściwie też czekam.

Książkówka Ewa pisze...

Już kolejna, pozytywna opinia dotycząca "Rytuału" - muszę go wreszcie obejrzeć. Hopkinsa uwielbiam...:)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka